Iмбир
Імбир: застосування корисних властивостей прянощі
Імбир знаком людям не одну тисячу років. Батьківщиною рослини визнана Південно-Східна Азія, але всі пошуки його дикорослого предка виявлялися безуспішними. Имбирная історія пронизана таємницями і легендами в кращих традиціях чарівної культури Сходу. Цей багаторічник культивувався з часів найдавніших цивілізацій Індії та Китаю. Кореневище імбиру було не тільки однією з головних спецій, але і входило до складу доброї половини старовинних зілля. Європейці ж дізналися екзотичний аромат і збудливий пекучий імбирний смак тільки в середні століття від арабських купців, які зберігали в секреті місця зростання диво-кореня.
Сьогодні без будь-яких проблем можна купити цінну пряність в найближчому супермаркеті. А якщо заманеться побалувати себе азіатською кухнею в ресторані, або замовити суші на будинок, то вам незмінно буде запропонований імбир як традиційне доповнення, без якого немислимо насолодитися всією повнотою смаку східних страв. Однак успіх пряного кореня криється не тільки в пікантній екзотики його смаку і походження.
ТЕРАПІЯ ДУШІ І ТІЛА
Особлива цінність імбиру полягає в унікальному поєднанні смакових вишукувань з потужними цілющими властивостями. Дуже багато лікарських рослин змушені поступитися чудодійного кореня пальму першості у лікуванні. Стародавні східні лікарі шанували імбир за безсумнівну здатність піднімати дух, загострювати розум, зір і слух. Вони загоювали їм рани, попереджали і лікували отруєння. Довгий список лікувальних властивостей імбирного кореня вражає різноманіттям.
Імбир - це:
- знеболююче;
- потогінний;
- загоює;
- протизапальну;
- тонізуючу;
- знезаражувальне.
Сучасній науці залишається лише розвести руками і підтвердити унікальність імбиру, ретельно дослідивши його хімічний склад: багатство ефірних масел і вітамінів, повну гаму мінералів, білків, вуглеводів і смолисті гінгерол. Останні фенолоподобного речовини і надають пекучий смак прянощі. Вони мають настільки сильним протизапальним ефектом, що дозволяють застосовувати імбир для поліпшення рухливості при ревматоїдних недугах. Незаперечним є той факт, що біологічно активні речовини в складі імбиру стимулює моторику і секрецію шлунка, і антитоксичну функцію печінки.
КУЛІНАРІЯ І НЕ ТІЛЬКИ
Сьогодні азіатська кухня невимушено увійшла в наш будинок з усіма своїми дивовижними прянощами. Отримати роли на замовлення і поласувати з ними маринованим імбиром - справа цілком звична. Навряд чи хто замислюється в цей момент про лікувальну дію частування. А адже саме імбир як антисептик часто рятував від отруєння жителів вологих і жарких країн. Особливий смак прянощі дозволяє додавати її до м'яса, овочів, риби і десертів, надаючи звичайним стравам багатогранність смаку. Крім іншого, імбир дозволяє їжі легко засвоюватися, позбавляючи від тяжкості після переїдання.
Що стала притчею граціозна крихкість азіатських красунь - багато в чому заслуга східної культури. І без імбирного кореня тут явно не обійшлося. Цей продукт відмінно прискорює обмін речовин, позбавляючи від ненависних кілограмів. З сухих подрібнених кореневищ перегонкою отримують імбирне ефірне масло, яке особливо шанується в східній парфумерії. Імбир - це афродизіак, який зігріває почуття і розбурхує уяву.
НАПІЙ З РАЮ
За переказами чай з імбиру - один з чотирьох райських джерел. Символ духовного умиротворення. Чашка цілющого напою піднімає настрій і утихомирює головний біль. Прекрасний засіб від втоми, що зберігає в собі всі цілющі якості чудодійного кореня. Цілюща волога заспокоює розхитані нерви, а чудовий аромат додає фарби життя.
Перетворивши імбирне чаювання в звичний ритуал, легко підвищити імунітет і ухилитися від багатьох проблем зі здоров'ям. Головне не перестаратися в гонитві за райським блаженством. Пам'ятайте про те, що основний постулат східної культури - помірність у всьому.
Спробувати імбир як доповнення до різних страв, а також напої на його основі можна в ресторанах SUSHI-SAN. Вас приємно порадує наш широкий асортимент страв і демократичні ціни.